06 kwietnia 2018

Zbliża się debiut spółki The Dust na NewConnect

W dniu 27.03.2018 r. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę o wprowadzeniu do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcje spółki gamingowej The Dust.

Przeprowadzona w 2017 roku oferta publiczna akcji Spółki zakończyła się z sukcesem. Inwestorzy objęli wszystkie oferowane 220 tys. akcji, po cenie 12 zł – równiej cenie maksymalnej. Wartość całej oferty wyniosła ponad 2,6 mln zł, a Polski Dom Maklerski pełnił rolę Oferującego.

The Dust specjalizuje się w produkcji małych gier na urządzenia mobilne. Prowadzi działalność w jednym z najbardziej ostatnio popularnych segmentów gier. Jednak wyróżnia się na tle podobnych deweloperów strukturą przychodów. Obecnie skupia się na produkcji gier reklamowych (tzw. advergaming) tworzonych na zlecenie m. in dla Grupy Maspex (marki Tymbark, Kubuś) - gry „Kapsel Run!”, „Kapsel Run 2 Challenge” i „Gry Kubusia”.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych nie wyznaczył jeszcze pierwszego dnia notowań, lecz zwykle tego typu informacje Giełda podaje w ciągu kilku dni od wprowadzenia akcji. Jeśli i tym razem tak się stanie, to debiutu The Dust możemy spodziewać się jeszcze w kwietniu.

Uchwała nr 291/2018

INFORMACJA DLA OBLIGATARIUSZY GETBACK S.A.

Polski
Dom
Maklerski

© 2016 PDM S.A
Wszelkie prawa zastrzeżone

Znajdź nas na facebooku

Wykonanie: Signum

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel
skontaktuje się z Tobą