10 kwietnia 2018

PDM Research: Powtórzyć sukces liderów branży - GLG Pharma (kupuj)

Po ostatnich znaczących sukcesach polskich liderów branży biotechnologicznej, klimat wokół tego innowacyjnego segmentu gospodarki naszego kraju jest niewątpliwie bardzo dobry. Świadczy o tym m.in. duży popyt ze strony krajowych inwestorów w zakończonych niedawno ofertach publicznych (Selvita, Oncoarendi) oraz zaangażowanie w projekty z tej branży instytucji o istotnym zapleczu finansowym (Polski Fundusz Rozwoju) i globalnym zasięgu działalności (Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju). Polska, z powodu relatywnie niskich kosztów prowadzenia badań klinicznych oraz względnej łatwości w pozyskiwaniu środków na rozwój w formie dotacji, ma szansę stać się swoistą wylęgarnią dla ciekawych, innowacyjnych projektów farmaceutycznych.

W ten poprawiający się klimat wokół polskiej biotechnologii wpisuje się GLG Pharma - jedyny notowany na rynku NewConnect przedstawiciel branży, który ma wielką szansę dołączyć w najbliższym czasie do wąskiego grona spółek posiadających zaawansowane projekty – czyli takie, które weszły w fazę badań klinicznych.

Wyceniamy GLG Pharma ściśle przez pryzmat potencjału komercyjnego dla dwóch równolegle rozwijanych przez Spółkę formacji. Nasza metodologia wyceny wskazuje, że bieżąca wartość netto projektu GLG-801 wynosi ok. PLN 35m, z kolei wartość formulacji GLG-805 szacujemy na ok. PLN 26m. Oznacza to waluację przedsiębiorstwa na poziomie PLN 57.1m (po uwzględnieniu potrzeb kapitałowych), co implikuje cenę docelową akcji Spółki na poziomie PLN 6.48 i tym samym bardzo duży (ponad 180%) potencjał wzrostu wartości.


Kliknij, aby pobrać raport

 

INFORMACJA DLA OBLIGATARIUSZY GETBACK S.A.

Polski
Dom
Maklerski

© 2016 PDM S.A
Wszelkie prawa zastrzeżone

Znajdź nas na facebooku

Wykonanie: Signum

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel
skontaktuje się z Tobą