23 sierpnia 2018

PDM Research: Pierwszy fishing na horyzoncie

Utworzenie Spółki UF Games S.A. wspólnie z Forever Entertainment, a także istotna liczba nowych umów wydawniczych zmotywowały nas do zmiany naszych wcześniejszych, jak się okazuje zbyt konserwatywnych prognoz, a w związku z tym również i ceny docelowej. Nasze wcześniejsze oczekiwania korygujemy o przychody z portowania gier na Nintendo Switch (50% udziału w kapitale UF Games należy do Ultimate Games), które wcześniej nie były uwzględnione w naszych prognozach i nowo zawarte umowy wydawnicze gdzie Spółka według naszych szacunków otrzyma 25-30% udziału w sprzedaży każdej gry. Lepsze od oczekiwanych wyniki za IIQ ’18 przekonały nas do podwyższenia prognozy wyników za rok 2018 do odpowiednio PLN 3.5m przychodów ze sprzedaży i PLN 1.2m zysku netto.

Najbliższa premiera nadchodzi już 30 sierpnia, kiedy to Spółka opublikuje pełną wersję Ultimate Fishing Simulator, dostępną obecnie w wersji early access i sprzedaną w ponad 20 tysiącach kopii. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż pełna wersja gry wprowadza sporo nowych możliwości i udoskonaleń, a sądząc po pozytywnych opiniach graczy na platformie Steam i szerokiej „wish list” spodziewamy się udanego debiutu. Dodatkowo na przełomie października i listopada nastąpi premiera Pro Fishing 2018 Free-to-play. Ponadto Ultimate podpisał nowe umowy wydawnicze dla gier Prodigy Tactics, Bad Dream: Fever i Escape Doodland. Potencjał każdej z gier jest pozytywnie oceniany przez Zarząd Ultimate, a szacowany przez nas udział w sprzedaży wynosi 25-30%.

W wyniku dokonanej aktualizacji prognoz podwyższamy cenę docelową Ultimate Games z PLN 12.92 do PLN 15.51 co implikuje 20.2-procentową premię w odniesieniu do wyceny rynkowej na dzień 22.08.2018

Kliknij, aby pobrać raport 

INFORMACJA DLA OBLIGATARIUSZY GETBACK S.A.

Polski
Dom
Maklerski

© 2016 PDM S.A
Wszelkie prawa zastrzeżone

Znajdź nas na facebooku

Wykonanie: Signum

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel
skontaktuje się z Tobą